Tel.: 516 416 942, fax: 516 416 963, e-mail:


Autorizovaný vstup  Vstup pro registrované zákazníky       English  English version  Polski  Polska verze 

 
Rawet
s.r.o. - ekatalog.czMěřicí, regulační technika - ekatalog.cz
 

Download  -  Program Rawet Studio  -  stará verze

Download
Rawet Studio 1.1.6
Download l Velikost: 2.57 MB l Poslední aktualizace: 25. 7. 2012

Popis součástí

Program již není podporován, může být vhodný pro nastavování převodníků se starším typem protokolu jako například DSL10.

 • Proudová smyčka
  Tato část programu je určena pro nastavování všech převodníků s proudovým výstupem mimo převodníky SET a DSL. Pro komunikaci je vhodné použít převodník PK-USB.

 • RS485 ASCII
  Tento podprogram slouží k nastavování většiny převodníků s ASCII výstupem (mimo již nevyráběných DSL). Pro připojení je nutné použít libovolný převodník na RS485, který vytvoří virtuální COM port. Doporučujeme použití přístroje PK-USB/485 a nebo galvanicky odděleného AX-USB/485.

 • RS485 ModBus RTU
  Tento podprogram slouží k nastavování všech našich převodníků s výstupem v protokolu ModBus. Pro připojení je nutné použít libovolný převodník na RS485, který vytvoří virtuální COM port. Doporučujeme použití přístroje PK-USB/485 a nebo galvanicky odděleného AX-USB/485.

 • Soubory linearizací
  Instalace obsahuje i linearizační soubory pro všechny převodníky. Tyto soubory se nacházejí v adresáři programu ve složce Linear. Pokud jste nezměnili při instalaci složku programu, tak linearizace najdete ve složce C:\Program Files\Rawet\RawetStudio\Linear a nebo C:\Program Files (x86)\Rawet\RawetStudio\Linear u 64b Windows.

Kompatibilita a systémové požadavky

Program je určený pro prostředí operačního systému Microsoft Windows.

Systémové požadavky:

 • Microsoft Windows 2000 a vyšší (32b i 64b edice)
 • Microsoft .NET Framework 2.0
 • 12 MB RAM a 4 MB na disku.
 • Nainstalované drivery pro PK-USB (a nebo jiný převodník sériové linky na USB)

Často kladené otázky (FAQ)

 • Nevím, který COM port mám použít
  Pro nalezení správného portu stačí spustit Rawet Studio Start (oranžová ikona) a dole je tlačítko "Najít COM port." Pokud však tato cesta nevyjde, zkuste ověřit, že se drivery pro převodník PK-USB nainstovaly správně - viz. návod. Tento problém by měl odpadat u Windows 7.
 • Připojil jsem přístroj, ale program ho nemůže najít
  Zkontrolujte, zda puštíte správnou součást programu (Proudovou smyčku, RS485 ASCII a nebo ModBus). Typ výstupu je vždy uveden na předním štítku přístroje. Dalším častým problémem bývá špatně zvolený COM port a nebo komunikační parametry. Pro nastavení správných komunikačních parametrů zkuste využít funkce k tomu určené "Najít přístroj."
 • Přístroj se přihlásil, ale program nemůže identifikovat jeho typ (v pravém rohu je napsané Unknown a nějaké číslo) a některá tlačítka jsou zašedlá
  Chyba je v zastaralém definičním souboru. Zkuste v menu dát Nápověda -> Aktualizovat definiční soubor. Poté aplikaci restartujte a vše by mělo být v pořádku
 • Při pokusu o změnu linearizace se mi nenabídnou vhodné soubory
  Nejlépe je stáhnout a nainstalovat nejnovější verzi Rawet Studia. Jeho součástí jsou také všechny dostupné linearizační soubory.